2024-05-05, 20:30 Autor: PAP

1. liga piłkarska - ważne zwycięstwo Wisły Płock (podsumowanie)

Piłkarze Wisły Płock pokonali u siebie Motor Lublin 1:0 w 31. kolejce 1. ligi i awansowali na czwarte miejsce. W ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli Bruk-Bet Termalica Nieciecza, grając całą drugą połowę w dziesiątkę, zremisował z Polonią Warszawa 2:2.

Drużyny z Płocka i Lublina walczą o lokaty 3-6, dające prawo gry w barażach o ekstraklasę (bezpośredni awans wywalczą zespoły z miejsc 1-2), dlatego niedzielny mecz na Mazowszu był dla nich bardzo istotny.

O losach meczu rozstrzygnął jedyny gol. Jego strzelcem był w 82. minucie słowacki pomocnik "Nafciarzy" Jakub Gric.

Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Żurawia awansowali na czwarte miejsce z dorobkiem 51 punktów. Motor jest ósmy - 49.

W dwóch pozostałych niedzielnych meczach zmierzyły się zespoły z dolnej połowy tabeli i w żadnym nie wyłoniono zwycięzcy. W Pruszkowie dwunasty Znicz zremisował z czternastym Chrobrym Głogów 1:1, natomiast w rywalizacji Bruk-Betu Termaliki z Polonią padł remis 2:2.

Piłkarze z Niecieczy prowadzili od siódmej minuty po golu Wiktora Biedrzyckiego, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy ich sytuacja znacznie się pogorszyła - najpierw czerwoną kartkę dostał Taras Zawijskyj, a po chwili rzut karny dla Polonii wykorzystał Michał Bajdur. Tuż po przerwie grający w przewadze goście wyszli na prowadzenie (Krzysztof Koton), a w 64. minucie wynik na 2:2 ustalił Maciej Ambrosiewicz.

Oba zespoły są tuż nad strefą spadkową. "Słonie" zajmują 13. miejsce - 35 pkt, a "Czarne Koszule" są piętnaste - 31, wyprzedzając o jeden punkt otwierającą strefę spadkową Resovię.

Bardzo blisko awansu do ekstraklasy jest Lechia. W sobotę pokonała w Gdańsku piąty obecnie GKS Tychy 3:0 i potrzebuje już tylko jednego punktu, choć bardzo możliwe, że nawet tego wymogu nie będzie musiała spełnić.

Na trzy kolejki przed końcem gdańszczanie mają łącznie 62 pkt, o trzy wyprzedzają Arkę Gdynia (0:0 na wyjeździe z przedostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała) i aż o 9 pkt trzeci w tabeli GKS Katowice, który rozbił w sobotę Stal Rzeszów 8:0.

Kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz zdegradowanego już Zagłębia Sosnowiec (15) z szóstą obecnie Wisłą Kraków (49).

"Biała Gwiazda" w czwartek sięgnęła na PGE Narodowym w Warszawie po Puchar Polski, zwyciężając po dogrywce Pogoń Szczecin 2:1. Trener wiślaków Albert Rude podkreśla jednak, że bardzo ważnym celem jest powrót do ekstraklasy. Jeśli krakowska drużyna zwycięży w Sosnowcu, awansuje na czwartą lokatę. (PAP)

bia/ pp/ sab/

2024-05-19, godz. 00:20 Gruzja/ Uczestnicy protestu spalili flagę Rosji i Gruzińskiego Marzenia Uczestnicy sobotniego protestu w stolicy Gruzji Tbilisi przeciwko ustawie o agentach zagranicznych spalili przed parlamentem flagi Rosji i rządzącej partii Gruzińskie… » więcej 2024-05-18, godz. 23:50 Paryż - Ben Hlima z minimum olimpijskim w chodzie na 20 km Maher Ben Hlima wypełnił minimum olimpijskie w chodzie na 20 km. Reprezentant Polski uzyskał czas 1:20.06 i zajął 22. miejsce w zawodach w La Corunii. Triumfował… » więcej 2024-05-18, godz. 23:30 Rekord życiowy McLaughlin-Levrone w biegu na 200 m Sydney McLaughlin-Levrone wygrała dobrze obsadzony bieg na 200 m i czasem 22,07 ustanowiła rekord życiowy podczas zawodów World Athletics Continental Tour… » więcej 2024-05-18, godz. 23:20 Ekstraklasa piłkarska - Piast - Jagiellonia 1:1 (opinie) Po meczu piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (1:1) powiedzieli: Adrian Siemieniec (trener Jagiellonii): 'Zacznę od podziękowań… » więcej 2024-05-18, godz. 23:10 Prezydent Andrzej Duda wrócił do kraju z wizyty we Włoszech Prezydent Andrzej Duda wrócił w sobotę wieczorem z dwudniowej wizyty we Włoszech, gdzie spotkał się z prezydentem tego kraju Sergiem Mattarellą oraz wziął… » więcej 2024-05-18, godz. 23:10 Ekstraklasa koszykarzy - trener Miłoszewski: chcemy być u siebie drużyną niepokonaną Obrońcy tytułu koszykarze Kinga Szczecin od efektownego zwycięstwa nad PGE Spójnią Stargard 104:86 rozpoczęli walkę w półfinale. „W sezonie zasadniczym… » więcej 2024-05-18, godz. 23:10 Liga hiszpańska - 37. kolejka Wynik meczu 37. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej: sobotaAlaves 1 - Carlos Vicente 12Getafe 0niedzielaAthletic Bilbao - SevillaAtletico Madryt… » więcej 2024-05-18, godz. 23:00 MŚ w hokeju - szósta porażka Polski, Szwecja nie zwalnia tempa (wyniki, tabele) Polscy hokeiści na lodzie przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B mistrzostw świata Elity, które rozgrywane… » więcej 2024-05-18, godz. 23:00 Komunikat Totalizatora Sportowego (18-05-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-05-18 o godz. 22:00W zakładach Lotto wylosowano1… » więcej 2024-05-18, godz. 23:00 Komunikat Totalizatora Sportowego (18-05-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-05-18 o godz. 22:00Lotto… » więcej