Radio Opole » Sport i turystyka
2024-04-28, 21:23 Autor: Jakub Biel

Ćwierćfinałowa rywalizacja wróci do Bydgoszczy. Weegree AZS przegrywa mecz numer 4

Weegree AZS Politechniki Opolskiej [fot. Jędrzej Łuczak]
Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrał z Astorią Bydgoszcz w 4. meczu ćwierćfinału I ligi koszykarzy 73:81. Tym samym o losie tej pary zadecyduje spotkanie numer 5, które zostanie rozegrane w Bydgoszczy. Najwięcej punktów dla opolskiego zespołu - 22 - zdobył Dominik Rutkowski.
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej rozpoczęli mecz numer 4. z Astorią Bydgoszcz od straty 6 punktów. Goście po sobotniej porażce chcieli pokazać, że wciąż zamierzają walczyć i wierzą w wygraną w ćwierćfinałowej serii.

Astoria kontrolowała przebieg pierwszej kwarty i na 2 minuty przed jej końcem prowadziła 19:11. W ataku gości dwoił się i troił były zawodnik Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej Szymon Kiwilsza, dzięki któremu Astoria wygrała pierwszą część gry 26:16.

Drugą kwartę celną "trójką" otworzyli opolanie, którzy wzięli się za odrabianie strat. Po trzech minutach drugiej kwarty deficyt opolskiego zespołu wynosił już tylko 4 punkty po dwóch celnych osobistych Dominika Rutkowskiego. Astoria szybko jednak zareagowała i ponownie doprowadziła do bezpiecznej przewagi dziesięciu "oczek".

Opolanie za wszelką cenę chcieli szybko powrócić do meczu. Niestety z chęcią szybkiego wykończenia akcji wiązała się również niedokładność. Raz nie trafił Adam Kaczmarzyk, a w drugiej akcji zgubił piłkę w akcji podkoszowej. Chwilę później niedokładne podanie posłał Jakub Kobel. Na szczęście skuteczność zawodziła również koszykarzy Astorii.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Dominik Rutkowski trafił dwa "osobiste" i ponownie przewaga gości zmalała do czterech punktów. Po 20. minutach gry opolanie przegrywali 33:37.

Trzy minuty po wznowieniu gry, opolanie zdołali doprowadzić do wyrównania (43:43) i mecz rozpoczął się od nowa. Astoria wzięła się ostro do pracy i ponownie wypracowała sobie kilka punktów prowadzenia.

Opolanie zaczęli jednak grać jak natchnieni. Doprowadzili do remisu i 9 sekund przed końcem trzeciej kwarty prowadzili 57:53. Goście zdołali jednak odpowiedzieć i przed decydującymi 10. minutami "Akademicy" prowadzili 57:56.

Rozpoczęła się "wojna nerwów". Obie drużyny wymieniały się prowadzeniem w 4. kwarcie. Cztery minuty przed końcem meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 64:64. Goście mieli przewagę posiadania piłki. Trafili z osobistego, a chwilę później "trójkę" dorzucił Filip Zegzuła. Gospodarze zdołali ponownie wyrównać na 1:48 przed końcem meczu.

Astoria odpowiedziała, Walker trafił za trzy, a Weegree nie wykorzystało swojej szansy. 36 sekund przed końcem ponownie za trzy trafiła Astoria i "Akademicy" mieli stratę 6 "oczek", której nie udało się już odrobić do końca tego pojedynku.

Sport i turystyka

2024-05-14, godz. 06:10 Największe gwiazdy zespołu oficjalnie pożegnały kędzierzyńską ZAKSĘ Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek odchodzą z kędzierzyńskiej ZAKSY. O tym, że zawodnicy nie będą już grać w zespole z Kędzierzyna-Koźla mówiło… » więcej 2024-05-13, godz. 13:57 Szczyt Denali celem stowarzyszenia "Szlak mi się trafił" Byli już na Elbrus, Mont Blanc i Kilimandżaro. Teraz przyszedł czas na kolejną wyprawę. Członkowie stowarzyszenia 'Szlak mi się trafił', a wśród nich… » więcej 2024-05-12, godz. 17:20 Pewna wygrana Odry Opole nad Wisłą Płock. ''Niebiesko-czerwoni'' nadal z szansami na udział w barażach Odra Opole pozostaje w grze o baraże do ekstraklasy. W meczu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali przed własną publicznością zajmującą… » więcej 2024-05-12, godz. 15:45 Ponad 50 załóg na starcie. Wymagające OS-y podczas Rajdu Nyskiego Około 60. kilometrów odcinków specjalnych mieli do pokonania zawodnicy startujący w Rajdzie Nyskim. » więcej 2024-05-12, godz. 11:00 Trudny rywal Odry Opole. Na Oleską przyjeżdża Wisła Płock Przed piłkarzami Odry Opole kolejny mecz o ligowe punkty. W 32. kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'', mający wciąż szansę na udział w… » więcej 2024-05-11, godz. 19:58 Corotop Gwardia Opole wygrywa na koniec sezonu i zajmuje 9. miejsce w Orlen Superlidze Piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole zajęli 9. miejsce na koniec sezonu 2023/24 Orlen Superligi. W ostatnim meczu tego sezonu pokonali Grupę Azoty Unię Tarnów… » więcej 2024-05-11, godz. 16:15 Koszykarze Weegree spotkali się z kibicami i podsumowali sezon To było wyjątkowe spotkanie i okazja do podziękowań oraz wspólnej zabawy. Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej podsumowali sezon 2023/24 na specjalnym… » więcej 2024-05-11, godz. 15:58 En garde! Prets? Allez! W Toyota Park rozegrano II Turniej Piastów Opolskich Komenda 'en garde' w opolskim Toytota Parku wybrzmiewała od sobotniego przedpołudnia wielokrotnie. Powodem tego był II Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2024-05-11, godz. 14:51 Gwardia po raz ostatni w tym sezonie. Pożegnanie Mateusza Jankowskiego To już dziś. Ostatni mecz sezonu 2023/24 Orlen Superligi w wykonaniu piłkarzy ręcznych Corotop Gwardii Opole. Zawodnicy Bartosza Jureckiego zmierzą się z… » więcej 2024-05-10, godz. 15:30 Opolskie firmy mogą zgłaszać się do III Odra Business Club. Zagrają maksymalnie 24 drużyny Ruszyły zapisy do trzeciej edycji piłkarskiego Odra Business Cup. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 15 czerwca na stadionie przy ulicy Oleskiej 51 w Opol… » więcej