Radio Opole » Sport i turystyka
2024-04-06, 22:18 Autor: Jakub Biel

90 minut walki bez bramek. Odra remisuje z Miedzią Legnica [ZDJĘCIA]

Odra remisuje z Miedzią Legnica [fot. Jarosław Madzia]
Odra Opole bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica w 26. kolejce Fortuna 1. Ligi. Zdecydowanie więcej niż na boisku, działo się na trybunach, gdzie spotkały się dwie grupy mocno wspierające swoje drużyny.
Spotkania między Odrą Opole a Miedzią Legnica od zawsze posiadają dodatkowy smaczek, ponieważ kibice tych zespołów za sobą nie przepadają. Mogliśmy to zaobserwować tuż przed rozpoczęciem sobotniej potyczki, gdzie doszło do spięcia między grupami kibiców Odry i Miedzi.

Patrząc na aspekt czysto sportowy ten mecz mógł zadecydować o tym, kto zachowa szansę na walkę o miejsca barażowe w rywalizacji o ekstraklasę, więc wszyscy kibice liczyli na emocjonujące spotkanie.

Przez pierwszych 25 minut więcej działo się na trybunach, niż na murawie. Piłkarze znacząco odstawali od głośno dopingujących kibiców jednej i drugiej drużyny, którzy od czasu do czasu wymieniali się wzajemnymi "uprzejmościami".

Miedź miała optyczną przewagę, co udowodniła w 28 minucie, gdy groźnie ostrzeliwała bramkę Odry i tylko dzięki fantastycznej interwencji Artura Halucha utrzymywał się remis 0:0.

W dalszej części gry to Miedź cały czas była stroną dominującą, jednak nie potrafiła tego udokumentować. Odra broniła się głęboko, ale i dość mądrze, ponieważ w zalążku niwelowali niebezpieczeństwo, które chcieli stworzyć legniczanie.

Na kolejny strzał w kierunku bramki czekaliśmy do 40. minuty spotkania, ale uderzenie Damiana Michalika było tak samo mocne, jak niecelne. Do przerwy bezbramkowy remis.

Początek drugiej połowy to zdecydowanie odważniejsza gra Odry Opole, która kilkukrotnie zagroziła bramce Miedzi, ale w 58 minucie spotkania bliżej zdobycia gola byli legniczanie. Po strzale Damiana Tronta piłka trafiła w słupek.

W 75. minucie meczu ponownie refleksem w bramce Odry wykazał się Artur Haluch, który wyciągnął się jak struna po uderzeniu piłki przez napastnika Miedzi i kolejny raz uchronił Odrę przed utratą bramki.

W 82. minucie spotkania Odra mogła i powinna wyjść na prowadzenie. Maksymilian Hebel dośrodkował na 5 metr, a Borja Galan w ekwilibrystyczny sposób skierował piłkę w kierunku bramki, jednak jego uderzenie było zbyt lekkie, a bramkarz Miedzi wykazał się czujnością i wybił piłkę na rzut rożny.

Kolejne spotkanie Odra Opole rozegra 13 kwietnia w Katowicach z tamtejszym GKS-em.

Sport i turystyka

2024-04-29, godz. 20:25 Dramatyczna pierwsza połowa zadecydowała. Odra przegrywa z Motorem Odra Opole przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Motoru strzelili Piotr Ceglarz z rzutu… » więcej 2024-04-29, godz. 20:00 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zapaśnicy stylu wolnego Orła Namysłów podczas rozgrywanej… » więcej 2024-04-29, godz. 12:37 Erik Shoji zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE Erik Shoji to kolejny zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY, który przedłużył kontrakt na występy w klubie trzykrotnych zdobywców Ligi Mistrzów o kolejny sezon… » więcej 2024-04-29, godz. 08:26 Półfinał mistrzostw Polski nie dla futsalistów Dremana Opole Komprachcice Dreman Opole Futsal Komprachcice nie zagra w półfinale mistrzostw Polski. W decydującym meczu o awans do najlepszej czwórki rozgrywek Dreman przegrał na wyjeździe… » więcej 2024-04-29, godz. 06:23 W drodze po realizację marzeń. Odra Opole chce "wsiąść" na Motor Lublin i jechać do wyznaczonego celu Przed Odrą Opole jedno z kluczowych spotkań tego sezonu Fortuna 1. Ligi. Do stolicy regionu przyjeżdża dziś (29.04) Motor Lublin, czyli jeden z głównych… » więcej 2024-04-28, godz. 21:23 Ćwierćfinałowa rywalizacja wróci do Bydgoszczy. Weegree AZS przegrywa mecz numer 4 Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrał z Astorią Bydgoszcz w 4. meczu ćwierćfinału I ligi koszykarzy 73:81. Tym samym o losie tej pary zadecyduje spotkanie… » więcej 2024-04-28, godz. 09:24 Przedostatni mecz sezonu. Gwardia zagra z Piotrkowianinem Przedostatnie spotkanie w rozgrywkach Orlen Superligi w tym sezonie rozegra dziś (28.04) Corotop Gwardia Opole. W czwartej serii fazy play-out, opolanie zagrają… » więcej 2024-04-28, godz. 07:20 "Mocno walczyłem, żeby się nie rozczulić''. Po pięciu sezonach Kamil Dembiec opuszcza Stal Nysę Kamil Dembiec opuszcza szeregi PSG Stali Nysa. Grający na pozycji libero zawodnik występował w klubu z Opolszczyzny przez ostatnie pięć sezonów. W tym czasie… » więcej 2024-04-27, godz. 21:40 Dreman Opole Komprachcice przegrał drugi mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski W drugim meczu ćwierćfinałowym futsalowej ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice przegrał na wyjeździe z Futsalem Leszno 3:4. O tym, która z drużyn awansuje… » więcej 2024-04-27, godz. 20:00 Weegree AZS wygrywa z Astorią i jest już bardzo blisko awansu do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy W trzecim spotkaniu o awans do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonało przed własną publicznością Astorię Bydgoszcz… » więcej