01 marca 2011 17:50
– Nadrzędnym celem stowarzyszenia jest wsparcie osób w podeszłym wieku. Najczęstszymi problemami tych osób są kłopoty zdrowotne, więc nasze stowarzyszenie siłą rzeczy wspiera te osoby w ramach opieki zdrowotnej. W stowarzyszeniu zrzeszamy m.in. lekarzy, fizjoterapeutów czy pielęgniarki. Przede wszystkim chcemy zapewnić kontakt ze specjalistą rehabilitacji ruchowej tak, aby uczestnicy tych konsultacji mogli uzyskać specjalistyczną pomoc, która niestety bardzo często w warunkach NFZ-u nie jest dostępna – mówi Dawid Bączkowicz, wiceprezes organizacji Babie Lato.
– Staramy się, by nasze działania były jak najbardziej kompleksowe. Podstawową sprawą jest prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych, ruchowych. Prowadzimy także zajęcia edukacyjne zwiększające świadomość społeczną dotyczącą profilaktyki, ochrony zdrowia i aktywności ruchowej osób w wieku podeszłym. Wszyscy wiemy, że w warunkach NFZ-u czas przeznaczony na jednego pacjenta to często 5-10 minut, natomiast tutaj chcemy podejść do każdego znacznie bardziej indywidualnie – dodaje Dawid Bączkowicz.
Wszyscy, którzy chcą zapoznać się z działalnością tej organizacji mogą odwiedzić jej stronę internetową www.babielato.opole.pl. Natomiast pełna lista podmiotów uprawnionych do uzyskania wpływów z 1 procentu znajduje się na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Posłuchaj informacji:
Edytor: Ireneusz Prochera
Damian Drzyzga (oprac. Natalia Ogórek)
Drukuj , Pobierz jako plik PDF
Wprowadził/a: Barbara Olińska
Data publikacji: 01 marca 2011 17:50
Ostatnio zmieniał: Barbara Olińska
Data ostatniej zmiany: 03 marca 2011 12:50

W tym tygodniu wydawcą jest Tomasz Cichoń
telefon: 800 30 50 50
telefon: 77 401 34 55
telefon: 77 401 34 54
info@radio.opole.pl
Kontakt | Prawa Autorskie | Prywatność | Reklama | Abonament RTV 2012
Copyright © 2012 Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu "PRO FM" S.A. Infolinia: 800 30 50 50