Fundacja „Aktywni w Regionie” w trosce o zdrowie

W sobotę 21 września w Parku Nadodrzańskim w Opolu odbędzie się piknik plenerowy promujący aktywny styl życia i zasady zdrowego żywienia. Bogaty program wydarzenia - z udziałem lekarzy, dietetyków i sportowców - obejmie m.in.: pokazy i zajęcia fitness, porady dietetyczne, pokazy kulinarne zdrowych, niskokalorycznych dań, konkursy. Będą stoiska ze zdrową żywnością i sprzętem sportowym. Piknik potrwa od godz. 11:00 do 17:00. Radio Opole będzie na miejscu wraz z plenerowym studiem audycji "Rodzice kontra dzieci". Zapraszamy!

Piknik „Opolskie Fit - Aktywni w trosce o zdrowie" jest elementem 2-miesięcznego programu, który został zainicjowany przez Fundację Górażdże - Aktywni w Regionie. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na skalę problemu nadwagi i otyłości wśród mieszkańców Opolszczyzny.

W ramach programu mieszkańcy województwa mogą m.in. skorzystać z bezpłatnych zajęć ruchowych i wykładów prowadzonych przez dietetyków. Najbliższy wykład poświęcony zasadom zdrowego żywienia odbędzie się 23 września, a kolejny 30 września o godz. 18:00 w Filharmonii Opolskiej.

Więcej informacji na stronie www.aktywniwregionie.pl

Organizatorem inicjatywy "Opolskie Fit - Aktywni w trosce o zdrowie" jest Fundacja Górażdże - Aktywni w Regionie. Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska

Wydrukowano dn.: 2015-10-04 05:12:35