Przejdź do treści

Zobacz poprzednie miesiące:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Kluczbork: Nagrodzono "Plastrami Miodu"
Nagrody dla najwybitniejszych mieszkańców powiatu kluczborskiego zostały rozdane. Charakterystyczna statuetka „Plastry miodu” w tym roku trafiła do 20 osób i instytucji, które promują ziemię kluczborską.

02 marca 2014 05:00

Zobacz galerię zdjęć

O tym komu zostanie przyznana statuetka decyduje komisja złożona między innymi z laureatów poprzednich edycji tej nagrody. Przyznawana jest ona corocznie w kilku kategoriach. Obok promocji również w dziedzinie biznesu, turystyki, kultury, sportu i nauki.

Za najlepszego menadżera uznano Adama Byczyńskiego, właściciela Rialex Crane System.

- Jestem bardzo zadowolony z tej nagrody. Kluczbork na biznes wybrałem dlatego, że pochodzę z tego miasta. Obecnie nawiązaliśmy współpracę praktycznie z całym światem – tłumaczy Byczyński.

Statuetka w kategorii turystyka oraz działalność na rzecz promocji powiatu trafiła do Wiesława Turczyńskiego, kierownika ośrodka wypoczynkowego w Bąkowie.

- Sukces Bąkowa polega na tym, że to sami turyści przekazują sobie informację o tym miejscu.  Przyjeżdżają do nas corocznie turyści z Holandii. Przecież mają oni wiele pięknych miejsc a jednak podkluczborski kamping urzekł ich i chcą tutaj odpoczywać i wracać. – tłumaczy Turczyński.

Statuetki otrzymali również bohaterowie tegorocznej edycji kalendarza powiatu kluczborskiego "Stąd Jesteśmy" (Wojciech Poprawa, Rafał Piekoszewski, Anna Skibska, Radosław Krzyżowski, Piotr Jurkowski, Kluczborski Klub Karate, Jagoda Krzemińska, Mariusz Urbanek, Magda Durecka, Grzegorz Sulikowski, Jerzy Krzciuk, Leszek Dawid,). Znany z ekranu telewizyjnego Radosław Krzyżowski, filmowy doktor Michał Sambor z serialu "Na dobre i na Złe", Kluczbork, w którym się urodził, wspomina z sentymentem

- Takie miasta jak Kluczbork są niezwykłą pożywką dla dziecięcej wyobraźni. Ponieważ kiedy ja byłem dzieckiem, tutaj nie było nic niemalże. My jako młode osoby stwarzaliśmy sobie wszystko z głowy i ja ten Kluczbork wspominam wspaniale. Wyjechałem z tego miasta mając dziewięć lat. Atutem Kluczborka jest to, że jest – dodaje Krzyżowski.

Statuetki odebrał również zespół taneczny z Byczyny, Ludowy Klub Sportowy z Bogdańczowic, profesor Zenon Jasiński, artystka mieszkająca w USA Anna Skibińska oraz perkusista Grzegorz Sulikowski.

Posłuchaj naszych rozmówców:

Adam Byczyński

Wiesław Turczyński

Radosław Krzyżowski

Piotr Wrona

Tagi: nagroda, plastry miodu, powiat, Kluczbork, promocja, Wiesław Turczyński, Stąd JesteśmyPlastry Miodu

foto: Piotr Wrona

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 01 marca 2014 23:26

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 02 marca 2014 05:34

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 16:00Cały nasz sport

Cały nasz sport

16:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00