Przejdź do treści

Zobacz poprzednie miesiące:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Zamiast biletu do teatru czy autobusowego – karta miejska




Ma służyć jako bilet autobusowy, bilet do zoo czy teatru, a nawet jako karta zniżkowa – mowa o karcie miejskiej, którą chcą wprowadzić władze Opola. Koszt jej uruchomienia obliczono na 6 milionów zł, a wprowadzenie systemu karty miejskiej jest uzależnione od tego, czy uda się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. – Staramy się o 85% dofinansowania – mówi wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

06 lutego 2013 13:34

Arkadiusz Wiśniewski Trudno znaleźć w tej chwili w budżetach samorządów jakieś dodatkowe pieniądze, więc raczej nie miałby szansy w tej chwili na realizację, może po roku 2014 – dodaje Wiśniewski.

Jeśli uda się wprowadzić kartę miejską, jej właściciel nie będzie musiał kupować biletów na autobus, czy stać w kolejce po bilety do miejskich instytucji kultury. Jak będzie działała? – Karta miejska będzie mogła działać w formule karty kredytowej, płatniczej, na którą będzie można wpłacić pieniądze. Podstawowa intencja jest taka, żeby pozwalała zidentyfikować mieszkańca, a w związku z tym przysługiwałyby jakieś szczególne uprawnienia, w tym wypadku do zakupu pewnych usług – tłumaczy Wiśniewski.

Platforma obsługująca kartę miejską będzie otwarta. To znaczy, że do systemu będą mogli przystąpić na przykład restauratorzy oferujący zniżki dla jej posiadaczy. Studenci uniwersytetu i politechniki z takich samych udogodnień skorzystają za pośrednictwem legitymacji. Uczelnie podpisały już z miastem umowę w tej sprawie.

Posłuchaj informacji:




Aneta Skomorowska (oprac. WK)

Tagi: karta miejska, Arkadiusz Wiśniewski, Opole, karta miejska w Opolu



Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 06 lutego 2013 12:24

Ostatnio zmieniał: Barbara Olińska

Data ostatniej zmiany: 06 lutego 2013 18:31

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

00:00 - 01:00



Effatha

Effatha

06:00 - 07:00



Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00



Latający Ślązak

Latający Ślązak

11:00 - 12:00



Opolski Koncert Życzeń

Opolski Koncert Życzeń

12:00 - 15:00



Nie samym chlebem

Nie samym chlebem

15:00 - 16:00



Romscy Bracia

Romscy Bracia

16:00 - 17:00



Forum wiary

Forum wiary

18:00 - 19:00



Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

19:00 - 21:00



Wieczór z klasyką

Wieczór z klasyką

21:00 - 23:00



Muzyka źródeł

Muzyka źródeł

23:00 - 01:00



Mapa burzowa Polski