Przejdź do treści

Sytuacja na drogach w województwie opolskim
Na głównych nyskich magistralach drogowych więcej jest sprzętu do odśnieżania niż śniegu. Cały czas jeżdżą piaskarki, a drogi są czarne i mokre. Narzekać mogą natomiast mieszkańcy osiedli, gdzie ciągniki nie nadążają z odśnieżaniem. – Białe są także drogi powiatowe. Tam jest trudniej, choć nie ma sytuacji newralgicznych – uspokaja Tadeusz Dziubandowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nysie.

17 stycznia 2012 10:38

 Sytuacja na drogach w powiecie nyskim– Ciągle w całym powiecie pada śnieg, więc nawierzchnie są dalej białe. Nie można określić, gdzie jest gorzej, a gdzie lepiej, bowiem różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami to ok. 2 cm. Wszystkie drogi są przejezdne, jednak warunki są typowo zimowe, tzn. jest ślisko, a na drogach leży zajeżdżony śnieg – mówi Tadeusz Dziubandowski.

Na drogach powiatowych pracuje obecnie 10 pługopiaskarek, a 12 na krajówkach. Ich szefowa, Jolanta Studenna zapewnia, że wszystkie trasy są pod kontrolą.

– Są czarne i mokre, choć jest jeszcze trochę błota pośniegowego. Wciąż jeszcze pada śnieg, więc sprzęt znajduje się na drogach. Cały czas pracuje tam 12 jednostek, więc przejazd pojazdów jest w miarę spokojny – przekonuje Jolanta Studenna.

Z kolei na nyskich ulicach od rana pracują służby miejskie. Panowie w pomarańczowych kamizelkach, z łopatami udrażniają chodniki.

Posłuchaj informacji:

Edytor: Krzysztof Rapp

Od kilku godzin trwają także intensywne opady śniegu na południu naszego regionu. kierowcy mogą mieć problemy z przejazdem w okolicach Starowic w gminie Głuchołazy. Kierowcy skarżą się tam na śliską jezdnię. Jak wygląda zimowe utrzymanie dróg w powiecie prudnickim sprawdzał Jan Poniatyszyn.

W zarządzie prudnickiego starostwa jest blisko 300 kilometrów dróg powiatowych. Kierowcom radzimy zachować ostrożność.

Podobnie trudne warunki drogowe panują w powiecie głubczyckim. Na jezdni zalega spora warstwa śniegu, a opady nie ustają. Nasz reporter Łukasz Nawara cały czas monitoruje sytuację na drogach.

W Strzelcach Opolskich jest nasza reporterka Agnieszka Wawer-Krajewska.

Natomiast w Kędzierzynie-Koźlu najważniejsze drogi są przejezdne. Problemy są na pewno na mniejszych drogach i tych osiedlowych. Józef Pietrasz z usług komunalnych odpowiedzialnych za akcję zima na drogach gminnych.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kierowcy natkną się na problem w gminie Pawłowiczki. Tam jest ślisko na podjazdach, ale drogowcy zapewniają, że działają. na powiatowych drogach pracuje teraz 5 pługów.

Dorota Kłonowska/ Jan Poniatyszyn/ Łukasz Nawara/ Agnieszka Wawer-Krajewska/ Grzegorz Stawarz (oprac. Karolina Kopacz)Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 17 stycznia 2012 10:38

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 17 stycznia 2012 12:50

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Agroradio

Agroradio

06:00 - 07:00Mamy weekend

Mamy weekend

07:00 - 10:00Bez ogródek

Bez ogródek

10:00 - 11:00Rodzice kontra dzieci

Rodzice kontra dzieci

11:00 - 13:00Opolskie da się lubić

Opolskie da się lubić

14:00 - 15:00Cały Nasz Sport

Cały Nasz Sport

15:00 - 20:00Twoja muzyka

Twoja muzyka

20:00 - 23:00Progresywna Zmiana Rocka

Progresywna Zmiana Rocka

23:00 - 01:00Pogoda Opole z serwisu