Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Były opolski radny Jarosław O. przed sądem
Opolska prokuratura postawiła mu zarzut płatnej protekcji. Były samorządowiec z ramienia PiS, a później PO oraz doradca wojewody Bogdana Tomaszka, korzystając ze swoich znajomości w Ministerstwie Skarbu Państwa, miał pomagać w załatwianiu pracy w spółkach Skarbu Państwa. Podczas pierwszej rozprawy sąd nie zezwolił dziennikarzom na jej rejestrację ze względu na materiały niejawne, które miały być przedstawiane.

19 kwietnia 2012 15:00

– Obrona wnosiła też o uzupełnienie aktu oskarżenia – mówi Hubert Frankowski, sędzia Sądu Rejonowego w Opolu.

– Z uwagi na treść wniosku, sąd zmuszony jest wyłączyć jawność sprawy w części, która dotyczy rozpoznania wniosku o skierowanie sprawy na posiedzenie w celu rozważenia możliwości zwrotu sprawy prokuratorowi. Dlatego będę dziś (19.04) zmuszony poprosić państwa o opuszczenie sali rozpraw – powiedział sędzia Hubert Frankowski.

Zdaniem prokuratury, Jarosław O., korzystając z bliskiej znajomości z ówczesnym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, podejmował się – w wielu przypadkach skutecznie – lokowania osób protegowanych przez siebie w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

– Intencje tego działania nie były związane z przynależnością polityczną, ale z chęcią wpływu na zatrudnienie w spółkach w taki sposób, aby to wykorzystać w przyszłości – powiedział nam Paweł Nowosielski, prokurator Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do tej pory przesłuchano w tej sprawie już 140 osób. Prokuratura prowadziła śledztwo wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym. Jednym z dowodów w sprawie są nagrania rozmów telefonicznych oskarżonego.

Przeczytaj również:

Zarzuty dla byłego radnego Opola z ramienia PiS

Posłuchaj informacji:

Edytor: Marzena Śmierciak

Piotr Wójtowicz (oprac. KK)

Tagi: Jarosław O., płatna protekcja, prokuratura, akt oskarżenia, spółki Skarbu Państwa, Frankowski, Prokuratura Okręgowa w Opolu, centralne biuro śledcze, Nowosielski, Sąd Rejonowy w OpoluDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 19 kwietnia 2012 11:27

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 19 kwietnia 2012 17:08

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 00:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Nasze Sprawy

Nasze Sprawy

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu