Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Spółka windykacyjna podszywa się pod komornika?
Czy jedna z większych firm windykacyjnych w Polsce podszywa się pod nieistniejącego komornika? Na taki trop wpadł powiatowy rzecznik konsumentów w Kluczborku, którego zainteresowała korespondencja, jaką otrzymał tamtejszy mieszkaniec. Pod treścią listu z nakazem zapłaty podpisał się komornik z rewiru Warszawa-Mokotów, którego na próżno szukać w dostępnych rejestrach. - Sprawdziłem w wykazie komorników dla Warszawy-Mokotowa - mówi Janusz Kuliberda, powiatowy rzecznik konsumentów w Kluczborku.

24 czerwca 2012 13:46

Janusz Kuliberda, Powiatowy Rzecznik Konsumentów z Kluczborka-  Komornika o tym imieniu, nazwisku i siedzibie nie ma. Pod adresem wskazanym w tym dokumencie znajduje się znana w Polsce i nie tylko, bo o zasięgu europejskim, spółka windykacyjna - mówi Kuliberda.

Korespondencja została wysłana listem zwykłym, czego komornik sądowy nigdy nie czyni. Poza tym pismo opatrzone było nagłówkiem „nakaz zapłaty”, tymczasem komornicy nigdy nie wystawiają takowych nakazów, zawsze czyni to sąd.
    
- Działania spółki są niezgodne z prawem - mówi Janusz Kuliberda i podaje kolejne przykłady. - Pod tym rzekomym nakazem zapłaty, sporządzonym przez komornika dla Warszawy-Mokotowa, widnieje nie tylko pieczątka "komornik sądowy" imienna. Również okrągła pieczęć, która jest określona wzorem przez ministra sprawiedliwości i jest to pieczęć urzędowa komorników. Kto miał do czynienia z komornikiem, ten wie, jak ta pieczęć wygląda - dodaje Kuliberda.  
    
Jak dodaje rzecznik, w nakazie, jako wierzyciel, widnieje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która swoje roszczenia egzekwuje przez komornika skarbowego, a nie sądowego. Każdy, kto otrzyma list o podobnej treści, w razie wątpliwości może skontaktować się z powiatowym rzecznikiem konsumentów w Starostwie Powiatowym w Kluczborku.

Posłuchaj informacji:
Adam Lecibil (oprac. WK)

Tagi: firma windykacyjna, komornik, Kuliberda, rzecznik konsumenta, Kluczbork, Krajowa Rada Radiofonii i TelewizjiDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 24 czerwca 2012 13:46

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 24 czerwca 2012 16:35

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 00:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Nasze Sprawy

Nasze Sprawy

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu