Przejdź do treści

"Nasz dzień": W-f w hali sportowej czy na korytarzu?
Gdy jedni ćwiczą w nowoczesnej hali z prawdziwego zdarzenia, inni cisną się w klitkach zwanych salami gimnastycznymi albo mają zajęcia wychowania fizycznego na szkolnym korytarzu. W środowym (26.10) magazynie "Nasz dzień" nasi reporterzy sprawdzili, w jakich warunkach sportowo rozwijają się uczniowie w naszym regionie.

26 października 2011 13:02

Sala gimnastycznaW Brzegu 2 szkoły podstawowe walczą o budowę hali sportowej. Szkoła podstawowa nr 1 i nr 5 od wielu lat zmagają się z problemem braku odpowiedniej infrastruktury sportowej. Uczniowie ćwiczą na korytarzach i w małych salkach. Placówki odwiedził nasz reporter Maciej Stępień.

Problem z salami gimnastycznymi mają 2 prudnickie szkoły, które podlegają gminie. Jest to gimnazjum nr 1 oraz szkoła podstawowa nr 1. W przypadku pierwszej z tych placówek uczniowie muszą spacerować przez pół miasta na zajęcia wychowania fizycznego. Problemem tych szkół zainteresował się Jan Poniatyszyn.  

Obok szkoły podstawowej nr 1 powstać ma kompleks sportowy, z którego będą korzystać jej uczniowie. Planowane jest wybudowanie sali gimnastycznej oraz krytej pływalni. Inwestycja zostanie rozpoczęta, gdy miasto pozyska zewnętrzne dofinansowanie.

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, ale młodzież w nyskiej gminie nie powinna narzekać na wyposażenie sportowe swoich szkół. Niemal przy każdej - nawet na wsiach - są sale sportowe i pomieszczenia towarzyszące, które pozwalają na uprawianie  specjalistycznych dyscyplin. Rekordzistą jest gimnazjum nr 2, które ma aż 3 przestronne sale sportowe. Nieźle jest także w gimnazjum nr 1 w centrum miasta, do którego zajrzała nasza reporterka Dorota Kłonowska.

Kilka nyskich szkół m.in. sportowa i podstawowa nr 1 otrzymały ostatnio kompleksy sportowe tzw. mini orliki ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które przy sprzyjającej pogodzie będą wykorzystywane także zimą.

Jak ważne jest zaplecze sportowe plus odpowiednia edukacja, dowodzą badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, a opublikowane na portalu dziennik.pl Współczesne dzieci to komputerowi eksperci o fatalnej kondycji fizycznej.


Maciej Stępień/Jan Poniatyszyn/Dorota Kłonowska (oprac. Barbara Olińska)Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Barbara Olińska

Data publikacji: 26 października 2011 13:02

Ostatnio zmieniał: Barbara Olińska

Data ostatniej zmiany: 26 października 2011 13:20

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu