Przejdź do treści

Architekci domagają się przebudowy teatru
Architekci z Opola chcą remontu i rozbudowy Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Remont planowany na rok 2012 został przełożony, ponieważ miasto nie ma na niego pieniędzy.

02 listopada 2011 16:33

Ryszard ZembaczyńskiOpolski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich w liście otwartym przypomina, że projekt przebudowanego teatru jest niezwykle wartościowy i został wybrany spośród blisko 150 nadesłanych na konkurs. SARP zaznacza również, że rozbudowa teatru jest niezbędna ze względu na zły stan techniczny obiektu.

Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński zgadza się - remont jest konieczny, ale w kasie miasta brakuje 13 milionów zł na ten cel. - Jesteśmy w potrzasku. Dobrze, że zbiegają się tutaj różnego rodzaju argumenty przemawiające za tym, żeby w jakiś sposób jednak pod koniec przyszłego roku rozpocząć remont tego teatru - mówi Zembaczyński.

Prezydent zaznacza, że remont teatru jest powiązany z budową węzła komunikacyjnego na ul. Sobieskiego. A z kolei termin budowy wiaduktu zależy od tego kiedy Komisja Europejska pozwoli miastu wydać na ten cel 6 milionów euro. - Jeśli taka decyzja zapadnie dopiero pod koniec marca przyszłego roku, obawiam się, że najlepsze firmy od budowy dróg będą miały już inne kontrakty i nie znajdziemy dobrego wykonawcy - tłumaczy Ryszard Zembaczyński. - Analizujemy różne sytuacje i manewry, polegające m.in. na odsuwaniu jednych inwestycji i przyspieszeniu np. wiaduktu na ul. Sobieskiego. W oparciu o ocenę stanu technicznego i argumenty SARP-u pracujemy nad tym - dodaje prezydent. Los remontu i przebudowy Teatru Lalki i Aktora nie jest więc przesądzony.

Dodajmy, że z projektu wykreślono już część zaplanowanych zakupów tak, żeby obniżyć jego koszty.

Posłuchaj informacji:
Edytor: Roman Juranek

Aneta Skomorowska (oprac. Wanda Kownacka)Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 02 listopada 2011 14:31

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 02 listopada 2011 19:32

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu