27 kwietnia 2011 10:45
– Tego typu odpady powinny lądować na kompostowniku. W tym roku tylko raz w miesiącu będziemy podstawiać kontenery. W różnych miejscach będzie 5 kontenerów na śmieci – zapowiada Zygmunt Popielarczyk, prezes ogrodów działkowych ROD "Odra".
– Na konferencji zapadła decyzja, aby podobnie jak w zeszłym roku, podstawiać kontenery raz w miesiącu. Pierwszy termin został już ustalony na 28-29 kwietnia 2011 r. Na terenie każdego ogrodu zostaną postawione kontenery. W naszym największym ogrodzie "Odra I" ustawione zostaną 2 kontenery. Natomiast w ogrodzie przy ul. Krapkowickiej jeden mały, bo tam działkami zajmuje się jedynie 11 działkowców i problem z odpadami jest najmniejszy – dodaje prezes Popielarczyk.
Prezes Popielarczyk dodaje, że często do kontenerów działkowców ktoś podrzuca swoje śmieci. Ogrody będą jednak patrolowane i w przypadku przyłapania takich osób, ich sprawy kierowane będą do straży miejskiej.
Posłuchaj informacji:
Edytor: Roman Juranek
Bogusław Kalisz (oprac. Karolina Kopacz)
Drukuj , Pobierz jako plik PDF
Wprowadził/a: Barbara Olińska
Data publikacji: 27 kwietnia 2011 10:45
Ostatnio zmieniał: Barbara Olińska
Data ostatniej zmiany: 27 kwietnia 2011 10:45

W tym tygodniu wydawcą jest Cezary Puzyna
telefon: 800 30 50 50
telefon: 77 401 34 55
telefon: 77 401 34 54
info@radio.opole.pl
Kontakt | Prawa Autorskie | Prywatność | Reklama | Abonament RTV 2012
Copyright © 2012 Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu "PRO FM" S.A. Infolinia: 800 30 50 50